Encyklopedia gender. Płeć w kulturze Monika Rudaś-Grodzka

ISBN:

Published: October 2014

Hardcover

640 pages


Description

Encyklopedia gender. Płeć w kulturze  by  Monika Rudaś-Grodzka

Encyklopedia gender. Płeć w kulturze by Monika Rudaś-Grodzka
October 2014 | Hardcover | PDF, EPUB, FB2, DjVu, AUDIO, mp3, RTF | 640 pages | ISBN: | 4.23 Mb

Encyklopedia gender. Płeć w kulturze to przystępnie napisane i obszerne kompendium wiedzy o jednej z prężniej rozwijających się subdyscyplin współczesnej humanistyki. W blisko 200 hasłach podsumowuje stan badań gender studies na Zachodzie i wMoreEncyklopedia gender. Płeć w kulturze to przystępnie napisane i obszerne kompendium wiedzy o jednej z prężniej rozwijających się subdyscyplin współczesnej humanistyki.

W blisko 200 hasłach podsumowuje stan badań gender studies na Zachodzie i w Polsce- wyczerpująco i merytorycznie wprowadza w historię studiów feministycznych i queer.Tematyka płci kulturowej dotąd przedstawiana była głównie w mediach stereotypowo i niemerytorycznie, często pełniąc rolę politycznego straszaka w debacie publicznej, lub ograniczana do hermetycznej akademickiej dyskusji. Encyklopedia gender przystępnym językiem opowiada o humanistyce, nie rezygnując z naukowego warsztatu. Polscy czytelnicy nie mieli do tej pory dostępu do tak przekrojowej publikacji na ten temat.Osoby naukowo zajmujące się zagadnieniem płci kulturowej i studenci, skazani dotąd na żmudne poszukiwania wśród antologii i tekstów źródłowych, znajdą w Encyklopedii gender przekrojowe opracowanie zagadnień współczesnej humanistyki (m.in.

z dziedziny nauk społecznych, o sztuce, a także antropologii, filozofii i teorii literatury).Czytelników początkujących wprowadzą w tematykę płci kulturowej najwybitniejsze polskie badaczki i badacze związani z Instytutem Badań Literackich PAN. Odnajdą oni w Encyklopedii gender wprowadzenie do trudnych niekiedy pojęć i często mylonych kwestii.Publikacja ta zadowoli jednych i drugich – może być zarówno początkiem przygody z tą fascynującą dyscypliną, fachowym kompendium wiedzy, jak i przydatnym podręcznym słownikiem najważniejszej terminologii.

A dzięki bogatej bibliografii Encyklopedia gender zachęca do dalszych poszukiwań. Książka ta z powodzeniem wypełnia lukę na polskim rynku wydawniczym, gromadzi i porządkuje osiągnięcia humanistyki ostatniego półwiecza.Enter answer

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Encyklopedia gender. Płeć w kulturze":


lespetitesfillesrebelles.com

©2010-2015 | DMCA | Contact us